O co chodzi?

Potrzebujesz grafiki na swojego bloga?
Banera, tła, drobnych elementów czy całego szablonu? Nie ma problemu. Grafika zajmuje się od paru lat i mogę zaoferować Ci coś wykonanego profesjonalnie i tylko dla Ciebie.

sobota, 24 listopada 2012

Tutorial - Dzielenie posta czyli czytaj więcej.

Tutorial miał być wczoraj jednak ostatnio czas trochę za szybko leci :). Dzielenie posta czyli sprawianie aby tylko część była widoczna a reszta pojawiała się po kliknięciu czytaj dalej może wydawać się proste jednak ponieważ nie wszyscy wiedzą jak to zrobić uważam, że warto o tym napisać.

Standardowo jeśli coś jest nie jasne albo chcecie aby następny tutorial był o czymś konkretnym to zapraszam do komentarzy!


Zabawę zaczynamy od stworzenia dowolnego posta.

Możemy w trakcie pisania albo gdy już mamy gotowy post wybrać miejsce w którym ma pojawić się przycisk 'czytaj więcej'. Wszystko powyżej tego miejsca będzie widoczne od razu po wejściu na bloga w kolumnie postów. To co poniżej tego miejsca pojawi się dopiero kiedy klikniemy 'czytaj więcej' w danym poście.

Klikamy w to miejsce i wybieramy opcje 7 od prawej z górnej belki nazwaną zwijanie tekstu:

Pojawi nam się wtedy szara gruba linia w środku tekstu która będzie zaznaczać nam to miejsce do którego tekst ma się wyświetlać. Wygląda to tak:


Aby usunąć zwijanie tekstu wystarczy dodać je w innym miejscu ( bo możemy mieć tylko jedno zwijanie na jednego posta) lub potraktować jak zwyczajny tekst i usunąć używając 'backspace' lub 'delete'

6 komentarzy:

 1. Super blog.. zapraszam do mnie na konkurs..:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki! Zawsze zastanawiałam się jak to zrobić, super!

  OdpowiedzUsuń
 3. ja akurat sama to odkryłam :D
  wiem, wiem, jestem świetna :D

  OdpowiedzUsuń
 4. właśnie to mi było potrzebne! dzięki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki wielkie za zachodziłam w głowe jak to zrobic:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w ogole u mnie jest inne menu posta ja mam tylko 6 ikonek:(

   Usuń