O co chodzi?

Potrzebujesz grafiki na swojego bloga?
Banera, tła, drobnych elementów czy całego szablonu? Nie ma problemu. Grafika zajmuje się od paru lat i mogę zaoferować Ci coś wykonanego profesjonalnie i tylko dla Ciebie.

wtorek, 16 października 2012

Tutorial - Jak wgrać tło na bloga?

Mam brak weny i pada. Niezbyt to sprzyja tworzeniu czegokolwiek więc dzisiaj zaległy tutorial który stworzyłam już dość dawno ale nie był wrzucony jako post. Prędzej czy później miałam go postnąć więc oto i jest.

Wszystkie tutoriale posegregowane na kategorie można znaleźć też TUTAJ jeśli ktoś coś ominął :). Można też nadal zgłaszać swoje propozycje odnośnie tego co pojawia się na tym blogu. Wystarczy wejść TUTAJ i się dopisać w komentarzach

1. Aby wrzucić tło na bloga, trzeba je najpierw zapisać u siebie na komputerze. Klikamy na nie prawym klawiszem myszy i wybieramy 'zapisz jako..' (lub 'zapisz grafikę jako..'). Ustalamy nazwę. dla obrazka i zapisujemy w miejscu które będzie dla nas łatwe do znalezienia.

2.Gdy obrazek na tło jest już zapisany wchodzimy w ustawienia bloggera swoja bloga. i zakładkę 'Szablon'

3. Klikamy pomarańczowy przycisk 'Dostosuj'. W otwartym oknie wybieramy : 'Tło'.  Pojawi nam się wtedy widok jak na obrazku:


4. Klikamy w miejscu oznaczonym nr '1' i wybieramy opcje 'Prześlij obraz'. Klikając przycisk 'Wybierz plik' wybieramy obrazek na naszym komputerze który chcemy użyć jako tło.

Opcje dodatkowe

Po wgraniu tła na bloga musimy ustalić jak ma się ono wyświetlać. W tym celu w miejscu oznaczonym na moim obrazku nr '2' wybieramy ułożenie tła na stronie. W przypadku grafik z tego bloga postaram się pisać przy każdym tle osobno jakie wyrównanie będzie dla niego najlepsze. Tak samo będę postępować w przypadku opcji nr '3'. Zasada tutaj jest jednak dość prosta. Jeśli obrazek na tło jest bardzo duży zwykle najlepszym wyborem będzie ustawienie 'nie powielaj'. Ostatni opcja (oznaczona nr '4' ) oznacza czy tło ma się przesuwać podczas gdy będziemy przewijać bloga czy nie. Podobnie jak w poprzednim przypadku przy dużych tłach najczęściej trzeba odznaczyć tą opcje. Jednak tak jak pisałam, o wszystkim postaram się informować przy konkretnych grafikach :). W przypadku gdy pobieracie tło z innej strony i nie pisze przy nim jak go ustawić polecam metodę prób i błędów czyli zaznaczamy i patrzymy jak wygląda aż uzyskamy najlepszy efekt.

3 komentarze:

 1. Bardzo przydatny tutorial. Użyłam jednego z Twoich obrazków, które przygotowałaś na jesienne tła.

  OdpowiedzUsuń
 2. spadek formy:(tez to przerabiałam! ale Kochana będę dla Cibie miała niedługo pracę z moim blogiem więc myślę, że poprawi Ci się nastrój:*

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla początkujących bardzo przydatna instrukcja.
  Choć przykładowo ja wszystkiego nowego uczę się na zasadzie prób i błędów i w końcu do czegoś dochodzę ^^
  Brak weny, skąd ja to znam :P

  OdpowiedzUsuń